призов
В Україні стартував осінній призов

Протягом листопада на строкову службу планують призвати 11 тисяч чоловіків віком від 20 до 27 років. Про це йдеться у розпорядженні Кабміну «Про затвердження чисельності громадян України, що підлягають призову на строкову військову службу, обсягу видатків для проведення призову у жовтні – листопаді 2015 року», розміщеному на урядовому порталі.

Протягом листопада на строкову службу планують призвати 11 тисяч чоловіків віком від 20 до 27 років. 6 тисяч українців служитимуть в армії, ще 5 тисяч – у Національній гвардії. Призовники з вищою освітою служитимуть рік, без вищої освіти – півтора року. Водночас строковиків обіцяють не залучати до бойових дій на Донбасі.

У столиці розпочалася перше відправка призовників до української армії. План Києва на осінній призов складає 400 хлопців. Жоден не буде направлений на службу в зону АТО, обіцяють військові. Кожен майбутній військовослужбовець отримає 2750 гривень одноразової допомоги. За призовником зберігається робоче місце на час служби. Перші півсотні солдатів вже готові проходити навчання. Служба для них почнеться саме в навчальних центрах, а вже потім – в армії. Реактивних артилеристів відправлять на Львівщину.

У різні роди військ відбирали за здоров’ям і морально-вольовими характеристиками. Представники навчальних центрів столичним контингентом задоволені, бо у багатьох хлопців є вища освіта. Дехто з бійців хотів потрапити в Нацгвардію, але не зміг через наявність татуювань на тілі. Лікарі ж визнають непридатними кожного десятого призовника. До кінця призову відсоток списаних за станом здоров’я підвищиться до 15%. У рейтингу поширених хвороб – плоскостопість. «Ожиріння, проблеми із зором, наслідки травм», – перерахував основні причини голова військово-лікарської комісії Володимир Вітковський.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, Президент Петро Порошенко своїм указом переніс початок осіннього призову на 1 листопада у зв’язку із проведенням в Україні місцевих виборів 25 жовтня.

Інформаційний Акцент