Офіційно Демчина мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, не має власного житла, автівки чи заощаджень

Перший заступник глави СБУ Павло Демчина, який очолює Головне управління у боротьбі з корупцією та організованою злочинністю, офіційно мешкає у відомчому гуртожитку СБУ, не має власного житла, автівки чи заощаджень. Про це свідчить його електронна декларація за 2015 рік. Водночас, його цивільна дружина та мати трьох дітей, 35-річна Ольга Воловчук, є власницею елітних автомобілів та мешкає у розкішному заміському маєтку, повідомляє Hromadske

За даними програми «Слідство.Інфо», Воловчук має у власності Range Rover 2016 року вартістю біля 100 тисяч доларів, Mercedes-Benz 2016 року, ціна якого також складає не менше, ніж 100 тисяч доларів, Mazda 2014 року та Peugeot 2012 року випуску.

«На території маєтку на Петропавлівській Борщагівці, з якого виїхав позашляховик Воловчук, окрім великого 2-поверхового будинку, також розташовані господарська будівля, критий басейн та альтанка. За схожі об’єкти в цьому районі наразі просять до 10 мільйонів гривень», – з’ясували журналісти.

При цьому будинок не значиться у публічному реєстрі нерухомості, офіційно встановити його власника практично неможливо.

«Підтвердити, що родина Павла Демчини мешкає саме у цьому маєтку, допомогла племінниця Ольги Воловчук. Дівчина на ім’я Юлія навчається у Києві та живе в гуртожитку. Проте на її сторінках у соціальних мережах чимало світлин, зроблених саме в тому маєтку, з якого виїжджала на Range Rover Воловчук», – зазначають журналісти.

Сам Демчина, якого помітили біля того ж маєтку, категорично спростовує причетність до власності. Каже, що там живуть його діти, тож, він «періодично його відвідує».

Також Воловчук володіє земельною ділянкою, яка розташована неподалік родинного маєтку на Петропавлівській Борщагівці, там активно ведеться будівництво.

Офіційно Воловчук досі прописана у квартирі батьків на Рівненщині у н.п. Вараш, де на неї зареєстровано фірму, яка спеціалізується на торгівлі фармацевтичними препаратами. Фірма зареєстрована у тій самій батьківській квартирі та не веде активної діяльності.

Зазначається також, що впродовж кількох останніх років матір Демчини – пенсіонерка Ніна Демчина –  стала власницею 3-кімнатної квартири у новобудові у Рівному та будинку на 170 кв. м. у передмісті облцентру.

«Жодних офіційних джерел доходу, які б дозволили купувати елітні автівки і нерухомість, ані у генерала, ані у матері його дітей розшукати не вдалося. Відповіді на запит з проханням пояснити походження статків родини так і не отримали», – наголошується в розслідуванні.

У ЗМІ генерал-майора Демчину називають наближеним до президентського фаворита Ігоря Кононенка та «смотрящим» за СБУ від партії влади.

Як зазначив нардеп від БПП Сергій Лещенко, Демчина був пов’язаний з «горіховою мафією», яка силами СБУ блокує експорт українських горіхів в Європу, вимагаючи «відкатів».

Наприкінці 2016 року СБУ запідозрила у фінансуванні тероризму дві компанії, які імпортують в Україну сировину, на підставі чого заблокувала роботу одразу 16 трейдерів скрапленого газу. За словами Лещенка, таким чином СБУ намагалася зачистити ринок для окремих фірм. Зокрема, направила до Міністерства економічного розвитку лист до з вимогою накласти санкції на найбільших імпортерів, який підписано першим заступником голови СБУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ