Учені переконані, що Wi-Fi можуть замінити інші технології

Значна частина учених переконана, що технологія бездротового Інтернету Wi-Fi може стати рідкістю. На тлі розвитку більш сучасних технологій передачі інформації власники смартфонів уже стали рідше підключатися до Wi-Fi. Про це пише 24.

Усе більше мобільних операторів пропонують безлімітний доступ до Інтернет, і як результат сильно знизилася потреба у використанні Wi-Fi. Експерти переконані, що з часом цей вид зв’язку взагалі стане неактуальним.

Згідно з підрахунками компанії Telecom Media Finance Associates, якщо сьогодні близько половини всього мобільного трафіку генерується за допомогою підключення до Wi-Fi в громадських місцях, то в найближчому майбутньому показник може скоротитися до однієї третини.

У Нідерландах інженери вже шукають заміну технології Wi-Fi. Так, науковці знайшли спосіб вирішення проблеми, запропонувавши використовувати інфрачервоне випромінювання у бездротовій мережі. Над інновацією працюють у Технічному університеті Ейндховена.

Перспективна технологія відрізняється більшим потенціалом і в теорії може дозволити розвивати швидкість до 40 Гбіт/с для одного променя. При цьому одна антена зможе працювати відразу з декількома світловими променями, наприклад, для низки підключених смартфонів і планшетів.

До слова, нещодавно в Кабінеті Міністрів України заявили, що в нашій країні може поширитись ініціатива Європейської комісії «FreeWiFi4EU», у рамках якої в ключових містах встановлять вільні точки доступу до мережі Wi-Fi.

Крім того, у Єврокомісії не проти скасування плати за роумінг для України.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ