26 лютого Ірина Геращенко відвідала Одесу в складі делегації на чолі з президентом Петром Порошенком

Картка першого заступника спікера парламенту Ірини Геращенко голосувала на ранковому засіданні Ради 26 лютого, водночас сама народна депутатка в той час перебувала в Одесі. Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО.

Зазначається також, що з даних письмової реєстрації нардепів випливає, що від імені Геращенко стоїть підпис про її присутність на сесійному засіданні 26 лютого. Однак цього дня Геращенко відвідала Одесу в складі делегації на чолі з президентом Петром Порошенком.

В Одесі на облавку есмінця ВМС США «Дональд Кук» посадовці провели зустріч із американськими й європейськими дипломатами. Про це сама Геращенко написала на своїй сторінці у Facebook.

В Одесі сьогодні прохолодно й пролітає сніжок. Мала короткий візит до Одеси в складі делегаціі , очолюваної Президентом…

Gepostet von Iryna Gerashchenko am Dienstag, 26. Februar 2019

У Верховній Раді того дня відбулися два пленарні засідання – ранкове та вечірнє. Відеозаписи трансляцій парламентського телеканалу «Рада» свідчать про те, що на ранковому засіданні Геращенко була відсутня, але з’явилася на вечірньому.

«Проте, за даними електронної реєстрації, картка віце-спікерки була зареєстрована на обох засіданнях», – йдеться в повідомленні.

Картка Геращенко взяла участь у п’ятьох із 15 голосувань на ранковому засіданні (усі п’ять разів – «за»).

«Геращенко голосувала за проект закону щодо схвалення рішення президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України 2019 року для участі в багатонаціональних навчаннях (№ 10067)», – повідомляють у «ЧЕСНО».

Також у русі зазначають, що звернулися до Геращенко по коментар щодо цієї ситуації.

«На телефонні дзвінки, повідомлення у Facebook та Viber Геращенко не відповіла. Згодом у SMS помічник нардепки повідомив, що вона перебуває у відрядженні, та попросив надіслати запитання на електронну адресу. Відповіді від Геращенко наразі немає», – зазначають у «ЧЕСНО».

Як відомо, згідно зі ст. 84 Конституції України, народні депутати на засіданнях Верховної Ради мають голосувати особисто.