Без права першого викупу частот на тендері може з’явитися спекулянт, який спробує викупити спектр нинішніх мобільних операторів

Майбутні тендери на зв’язок четвертого покоління (4G) опинилися під загрозою зриву. Міністерство юстиції відмовилося проводити держреєстрацію порядку проведення конкурсів на радіочастоти, а без візи відомства восени оператори не зможуть купити нові ліцензії. Про це пише Ліга.net з посиланням на лист-відповідь міністерства до Нацкомісії. 

У документі вказується, що держоргани, згідно з Господарським кодексом, не мають права ухвалювати рішення, що призводять до необґрунтованого сприяння окремим гравцям ринку. Мін’юст також посилається на постанову Кабміну від 2015 року, згідно з якою переможцями конкурсу на 4G визначаються компанії, які запропонували найбільшу ціну за діапазон частот.

Тим часом порядок проведення конкурсів, розроблений НКРЗІ, передбачає право пріоритетного викупу трьома мобільними операторами («Київстар», Vodafone, lifecell) перших лотів частот в діапазоні 1800 МГц. За задумом регулятора, компанії, які добровільно здають свої чинні 2G-ліцензії в цьому діапазоні, отримують гарантію того, що на конкурсі їм знову дістанеться більша частина цього ж ефіру. Тільки вже під новий стандарт – 4G.

Загалом на тендер комісія має намір виставити 150 МГц в діапазоні 1800 МГц. Таким чином, мінімальна сума, яка буде зібрана за підсумками тендера, повинна скласти близько 4 млрд. грн.

«Певна річ, під час торгів вартість лотів може вирости, а в такому випадку збільшиться і загальна сума зборів. Але торгуватися нинішні оператори і нові охочі гравці (якщо такі з’являться) зможуть лише за три невеликих лота по 10 МГц кожна. 80% спектра в цьому діапазоні оператори викуплять фактично за стартовою ціною», – пише видання.

Однак, так і не дочекавшись схвалення від Мін’юсту, НКРЗІ 21 липня звернулася до міністерства за повторним узгодженням. Як пише в своєму листі регулятор, лотів, які будуть виставлені на відкритий аукціон, буде досить, щоби залучити на тендер нових учасників.

«Без права першого викупу частот на тендері може з’явитися спекулянт, який спробує викупити спектр нинішніх мобільних операторів. Якщо компанії втратять права на частоти, на яких зараз працюють 2G-мережі, їм не залишиться нічого іншого, окрім як закрити бізнес», – заявляє голова НКРЗІ Олександр Животовський.

У листі регулятора також зазначається, що порядок проведення конкурсів уже був узгоджений з АМКУ, а у Мін’юсту, в свою чергу, не має повноважень перевіряти дотримання антимонопольного законодавства.

Як відомо, прем’єр-міністр Володимир Гройсман обіцяв впровадження 4G в Україні до кінця 2017 року.

У свою чергу, Республіка Корея готова інвестувати у розвиток цифрової інфраструктури 4G та 5G в Україні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ