Політолог пояснив, про що свідчить обстріл консульства Польщі

Професор НаУКМА, науковий директор фонду «Демократичні ініціативи» Олексій Гарань у коментарі 24 запевнив, що мета обстрілів польського консульства в Луцьку очевидна: для Кремля це дискредитація України і української влади, підрив відносин із Польщею і Європою в цілому.

За словами політолога, в Росії таким чином хочуть показати нестабільність ситуації в нашій державі і ще раз прокричати про український «фашизм».

«Зрозуміло, що це провокація. Більше того, ніхто за це не взяв навіть формальної відповідальності. Це іде на користь тій зовнішній силі, яка прагне підірвати українсько-польські відносини. І ми знаємо, що це за сила. Ця ситуація буде використана польськими крайніми шовіністичними силами, щоб нагнітати антиукраїнську істерію. На жаль, подібні дії ми бачимо в Польщі останнім часом», – підкреслив фахівець.

На його переконання, у цій ситуації українська влада повинна засудити такі дії, провести розслідування і покарати винних.  Крім того, слід забезпечити належні заходи охорони.

«Це в контексті подій – так звана війна пам’ятників. Офіційний Київ повинен говорити польській стороні, що не потрібно втягуватися в словесну перепалку і в цю війну пам’ятників. Оскільки це шкодить нашим країнам», – наголосив Гарань.

Крім того, він висловив сподівання, що попри ці труднощі для Польщі Україна залишається стратегічним партнером і це – базова позиція польської політики.

Нагадаємо, у ніч на 29 березня невідомий зловмисник обстріляв приміщення польського консульства у Луцьку з ручного протитанкового гранатомета. Серед версій вибуху в адмінбудівлі Генконсульства Польщі в Луцьку слідство розглядає і теракт.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ