Політолог переконаний, що теракт у Пітері – це своєрідне попередження Путіну

Теракт у Санкт-Петербурзі може бути натяком Путіну від силовиків, із якими він нині менше спілкується, або політичних олігархічних еліти, які він списує. Директор аналітичного центру «Політика» Микола Давидюк у коментарі 24 припустив, що таким чином російському президенту певні особи перед виборами нагадують, що з ними треба рахуватися.

«Цей теракт має певний символізм. По-перше, стався він на батьківщині Путіна. По-друге, в момент перебування Путіна в Санкт-Петербурзі. Виникає питання: чи хотів би Путін прокручувати таку операцію, перебуваючи безпосередньо в цьому місті?» – підкреслив політолог.

Із іншого боку, стверджує він, найбільш імовірна версія – за вибухами в метро стоїть Путін, який у такий спосіб хоче мобілізувати населення і почати президентську виборчу кампанію.

«Щоб провести вибори і легко загнати 150-мільйонну Росію в стійло, Кремль зробить усе можливе. Путін таким чином зможе маніпулювати країною, переключаючи громадську думку з економічних проблем, які сьогодні в Росії катастрофічні, на безпекову тему – боротьбу проти тероризму. Із США Росія не може боротися, бо там ніби вибрали «свого Трампа». На кого все списати? На ІДІЛ», – зауважив Давидюк.

Крім того, він наголосив, що російська влада уже почала вкидати через своїх лідерів думок – блогерів, Telegram-канали – вигідну для себе інформацію.

Відтак насправді, переконаний фахівець, ситуація повністю підконтрольна. У Кремлі самі це організували, тому медійно далі розігруватимуть свій сценарій. Для росіян це версія: «Ми не боїмося, ми не здамося, нас не залякати».

«Політичним елітам пішов меседж, що Путін бере участь у президентських виборах і задає тон. Головну роль буде грати ФСБ, яке й керуватиме виборчим штабом. Плюс Путін визначив свого, так би мовити, спаринг-партнера на виборах – так званого лідера опозиції Навального», – підсумував експерт.

Читайте: На тлі теракту в Петербурзі Путін переймається блокадою Донбасу

БЕЗ КОМЕНТАРІВ