Фесенко: Кремль продовжить гібридну війну

Наступним фронтом гібридної війни Росії проти України стане втручання у вибори президента в 2019 році. Таку думку висловив голова правління Центру прикладних політичних досліджень «Пента» Володимир Фесенко, передає 24 канал.

За його словами, під час президентських перегонів Кремль намагатиметься використовувати бази даних виборців та розгорне інформаційні кампанії у соціальних мережах в інтересах окремих кандидатів. Не обійдеться і без дестабілізації ситуації в країні.

«Україну будуть дестабілізувати різними методами, включаючи, можливо, точкові теракти. І, не дай Бог, справа може дійти до усунення когось із кандидатів. Це може сильно зламати внутрішньополітичну, в тому числі і електоральну ситуацію», – сказав Фесенко.

На думку політолога, заборона російських соцмереж зменшує можливості російських спецслужб і різко знижує їхній інструментарій щодо впливу на українські вибори.

«В цьому випадку йдеться про збір інформації про конкретних виборців, створення та використання баз даних цільових електоральних груп, можливості впливу на них через російські соціальні мережі за допомогою механізмів індивідуально налаштованої контекстної реклами. Подібні методики показали свою високу ефективність на виборах у США, в агітаційній кампанії під час референдуму по Brexit», – наголошує екперт.

Таким чином, Росія використовуватиме різні методи втручання в українські вибори: кіберінструментарій, провокування інцидентів із застосуванням насильства для дестабілізації ситуації і вплив на різні цільові групи – від войовничих патріотів і націонал-радикалів до проросійськи налаштованих виборців. І все це для того, щоби мобілізувати проросійський електорат на користь конкретних кандидатів.

«І, навпаки, одночасно нагнітатиме настрої депресії й розчарування на проєвропейський електорат, щоби демобілізувати його і переконати не йти на вибори».

Крім того, за його словами, поки невідомо, як в РФ використовують тему України під час виборів президента Росії в 2018 році: «Тема України там зараз менш актуальна. Донбас для росіян – це не Крим. Але хто знає, раптом хтось у Кремлі вирішить пограти в невелику звитяжну війнушку або вирішить, що загострення конфлікту на Донбасі відверне увагу від внутрішніх російських проблем».

БЕЗ КОМЕНТАРІВ