Тереза Мей залишиться на посаді, доки не буде обрано її наступника

Прем’єр-міністр Великої Британії Тереза Мей 24 травня оголосить про свою відставку з посади. Про це повідомляє The Times.

За даними видання, прем’єрка відбила спроби змусити її піти з посади ввечері 22 травня, наполягаючи на тому, що сьогодні вона зосереджена на європейських виборах.

Однак її союзники вважають, що вона оголосить про свою відставку у п’ятницю після зустрічі з Ґремом Брейді, головою Комітету 1922, керуючого справами Консервативної партії.

За даними  The Daily Telegraph, Мей може оголосити про своє звільнення на виступі перед Даунінґ-стріт у понеділок після, як очікується, жахливих для консерваторів результатів на європейських виборах.

Як повідомляє видання, члени Консервативної партії придумали три окремих плани, щоби підштовхнути прем’єра до відставки. Так, кілька членів кабміну планують 29 травня попросити Мей переглянути рішення про винесення на голосування нового варіанта угоди щодо Brexit, що, за твердженням газети, рівносильно заклику піти.

Крім того, делегація членів кабінету міністрів, за даними газети, повідомила, що вони масово покинуть уряд, якщо Мей наполягатиме на голосуванні.

Також члени впливового консервативного комітету 1922 мають намір обговорити зміну партійних правил, яка дозволить їм найближчим часом провести голосування про недовіру Мей.

Вірні прем’єру політики радять Мей подати у відставку зараз, щоб піти «з гідністю, а не бути принизливо вигнаною».

Зазначається також, що Мей залишиться прем’єр-міністром, доки не буде обрано її наступника. Процес виборів буде двоетапним. Наостанок за двох основних кандидатів голосуватимуть 125 тисяч членів Консервативної партії.

Раніше про свою відставку повідомила лідер палати громад Великої Британії Андреа Лідсом. Причиною свого рішення вона назвала розбіжності з прем’єр-міністром Терезою Мей з приводу Brexit.