Експерт запевнив, що АТО – це таки доречний термін для ситуації на Донбасі

В Україні уже три роки триває антитерористична операція, проте у суспільстві досі тривають суперечки про те, як слід називати події на Донбасі – АТО чи війна. Про те, як що насправді відбувається на сході країни – розповів політичний експерт Валентин Гладких у статті для Слова і Діла.

«Парадоксально, але термін «антитерористична операція», будучи недолугим у багатьох аспектах, тим не менше, є, мабуть, найбільш прийнятним для позначення конфлікту, що має місце на східному кордоні нашої держави. Принаймні найбільш прийнятним серед інших можливих назв, які найчастіше пропонують до вжитку як альтернативи», – підкреслив політолог.

Зокрема, зауважив він, термін «громадянська війна» не відповідає дійсності, оскільки повністю ігнорує фактор участі РФ не лише в інспіруванні та роздмухуванні цього конфлікту, але й її безпосередньої участі в ньому. Включно з участю у бойових діях окремих частин російської регулярної армії. Доказів цьому в розпорядженні як України, так і міжнародного співтовариства є більш ніж достатньо.

«Отже, термін «громадянська війна» є категорично неприйнятним і абсолютно не відповідає дійсності. Іншою назвою, яка пропонується як альтернатива, є «російсько-українська війна» – війна, яку веде РФ проти України. Ця назва, безумовно, більш адекватна реаліям, особливо коли іменнику «війна» передує прикметник «гібридна», – наголосив Гладких.

Проте, додав він, і вона має суттєві вади, які унеможливлюють її використання для означення конфлікту на сході України. Хоча б тому, що війну Російській Федерації доведеться оголошувати нам – з усіма наслідками на міжнародній арені.

«Не кажучи вже про те, що оголошення війни остаточно розв’яже руки Кремлю, який зможе повною мірою використовувати наявні у його розпорядженні військові засоби. І, попри бравурні заяви окремих вітчизняних ура-патріотів, переконаних у тому, що в разі повномасштабного воєнного конфлікту з Росією ЗСУ за тиждень візьмуть Москву і перефарбують Кремль у кольори українського прапору, варто усвідомлювати, що з огляду на військово-технічний, мобілізаційний, економічний потенціали України і Російської Федерації, такий сценарій, м’яко кажучи, маловірогідний», – пояснив фахівець.

«Ось і виходить, що термін «антитерористична операція» за всієї своєї позірної недолугості є найбільш прийнятним для нас», – переконаний експерт.

На його думку, можна констатувати, що термін «антитерористична операція», мало відповідаючи за суттю тому, що насправді відбувається на сході України, тим не менш, є все ж більш прийнятним, ніж інші назви, які пропонуються як альтернативні.

«А головне – використання терміну «АТО» жодним чином не обмежує наших можливостей перемогти в цьому протистоянні, захистивши державний суверенітет і територіальну цілісність України», – резюмував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ