Сурженко перебуває у важкому психологічному стані

Бойовики самопроголошеної «Луганської народної республіки» відпустили українського блоґера Людмилу Сурженко (псевдонім у соцмережах «Людмила Ясная»). Їй самостійно вдалось перетнути КПВВ «Станиця Луганська». Про це повідомив на сторінці у Facebook заступник голови Луганської ОДА Юрій Клименко.

За його словами, Сурженко перебувала у важкому психологічному стані. Їй надали необхідну медичну допомогу.

Блоґера затримали 13 липня у Луганську під час перетину лінії розмежування в районі КПВВ «Станиця Луганська» на блокпосту бойовиків так званої «ЛНР».

Приводом для затримання стало невиконання Сурженко команд бойовиків. Клименко уточнив, що вона є інвалідом дитинства за слухом, користується слуховим апаратом, на якому на той час вийшли з ладу акумулятори.

У подальшому так зване «МГБ ЛНР» здійснювало тиск на українську громадянку, зокрема, фізичний (плоскогубцями пошкоджено палець на руці), з метою оприлюднення у подальшому відео з її «зізнаннями» в роботі на українські спецслужби.

29 липня Сурженко відпустили на волю.

«Обласна влада надає Людмилі всю необхідну допомогу. Підготовлені звернення до міжнародних організацій та судових інстанцій з приводу кричущого порушення прав людини! Черговий матеріал для Гаазького трибуналу», – зазначив Клименко.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ