зомбування
Бойовики зомбують мешканців прифронтової зони

Терористи використовують сучасну техніку російських спецслужб для інформаційно-психологічного впливу на мешканців прифронтової зони. Про це повідомили у прес-службі Міноборони.

Як зазначили у відомстві, у ході відпрацювання оперативної інформації в населеному пункті Валуйське Станично-Луганського району Луганської області співробітники Головного управління розвідки Міноборони спільно з офіцерами відділу Спеціальних операцій штабу АТО виявили на даху загальноосвітньої школи незаконно встановлену приймально-передавальну антену з обладнанням Інтернет-провайдера, який передавав сигнал з тимчасово окупованих територій Луганщини. До місця знахідки прибула слідчо-оперативна група Станично-Луганського райвідділу поліції.

«За результатами роботи з комутаційної стійки було вилучено маршрутизатор й три SFP-модулі. Ці пристрої використовувались бандформуваннями «ЛНР» для зняття інформації з електронних пристроїв військовослужбовців ЗСУ та місцевих мешканців, які проживають у радіусі дії антени. Крім того, з метою здійснення інформаційно-психологічного впливу даний провайдер блокував Інтернет-доступ до українських ресурсів і нав’язував користувачам перегляд пропагандистських інформджерел РФ та неіснуючих «республік». Отримуючи безкоштовний доступ до мережі Інтернет, місцеві мешканці та українські воїни потрапляли під загрозу впливу російських спецслужб», – повідомили у прес-службі.

У відомстві також зазначили, що на початку січня українські розвідники та офіцери Сил спецоперацій штабу АТО виявили аналогічний пристрій у населеному пункті Вільхове Станично-Луганського району.

«Місцеві мешканці розповіли, що встановити ці пристрої запропонували невідомі особи нібито для забезпечення учнів шкіл та місцевих мешканців безкоштовним Інтернетом. При цьому жодних договорів про обладнання та обслуговування підписувати не просили. За інформацією розвідників, злочинці намагалися встановити такі «девайси» через кожні 4 кілометри вздовж лінії розмежування сторін», – повідомили у прес-службі.

Як зазначили у Міноборони, експертиза знайденого технічного устаткування засвідчує, що мережа була встановлена за сприяння російських спецслужб.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ