Олега Сенцова засудили у Росії за фейковими звинуваченнями

Колишнього зенітника терористичної «ДНР» Володимира Цемаха звільнили, щоб обміняти на українського режисера Олега Сенцова, який відбуває тюремний термін у Росії. Про це пише росіське видання Коммерсантъ з посиланням на джерела.

За даними видання, Москва і Київ у якнайближчий час можуть здійснити обмін засудженими і затриманими особами. Сигналом до активізації процесу стало звільнення Цемаха.

За інформацією видання, видача Росії Цемаха, якого вважають причетним до аварії малайзійського «Боїнґа» у 2014 році над Донбасом, була умовою включення в обмінний фонд Сенцова.

Одразу після того, як з’явилася новина про звільнення Цемаха, президент Росії Владімір Путін заявив, що переговори з обміну «близькі до фіналізації». За його словами, обмін буде масштабним.

Нагадаємо, Київський апеляційний суд звільнив з-під арешту колишнього бойовика терористичної «ДНР» Володимира Цемаха, який є одним з підозрюваних у розслідуванні катастрофи «Боїнґа» МН-17 Малазійських авіаліній в небі над Донбасом влітку 2014 року. На Цемаха поклали низку зобов’язань, однак електронний браслет він не носитиме.