Слідчий комітет Росії радить не довіряти терористам

Терористичне угруповання «Ісламська держава» взяло на себе відповідальність за вибух будинку та маршрутки у російському Магнітогорську. Водночас Слідчий комітет цю інформацію спростовує.

Організація SITE Intelligence Group, яка відстежує активність бойовиків в Інтернеті, з посиланням на газету «ІДІЛ» повідомила, що відповідальність за вибухи взяли на себе ісламські бойовики.

«Як йдеться в «ексклюзивному» матеріалі у випуску 165 щотижневої газети ісламістів Al-Naba, «ІДІЛ» бере на себе відповідальність за вибухи багатоквартирного будинку та мікроавтобуса у російському Магнітогорську», – йдеться у повідомленні.

У свою чергу, Слідчий комітет Росії радить не довіряти терористам, які приписують собі вибухи в Магнітогорську.

«Слідів вибухових речовин або їхніх компонентів на вилучених з місця події фрагментах експертами і криміналістами не виявлено. Тому пропоную журналістам не довіряти повідомленням терористичних організацій, які, як відомо, приписують собі всі резонансні події в різних країнах світу», – цитує прес-служба СК РФ офіційного представника комітету Світлану Петренко.

За її словами, з самого початку слідство відпрацьовує всі можливі версії трагедії, але на на даний момент пріоритетною залишається версія вибуху побутового газу.

«Висновки про причини події можна буде зробити тільки за підсумками проведення комплексу слідчих дій і ретельного аналізу сукупності отриманих доказів», – заявила Петренко.

Вона зазначила, що в рамках кримінальної справи призначено комплекс експертиз, також триває збір інших доказів, допитуються свідки, очевидці і потерпілі.

Нагадаємо, 31 грудня вибух побутового газу у 10-поверховому житловому будинку на проспекті Карла Маркса в Магнітогорську призвів до руйнування 26 квартир, в яких проживали 46 осіб.

3 січня рятувальники закінчили роботу на місці вибуху в Магнітогорську – всього вони знайшли 39 тіл.

1 січня у Магнітогорську згоріла маршрутка, загинули троє людей.