Громадянство РФ у Донецькій області можуть отримати 200 тис. осіб з 1,3 млн

Президент Росії Владімрр Путін хоче роздати російське громадянство на Донбасі передусім терористам «Л/ДНР», щоби мати можливість у майбутньому використовувати їх під виглядом «миротворчого контингенту». Про це розповів екс-перший заступник секретаря Ради нацбезпеки і оборони України Степан Гавриш, передає Обозреватель.

«Насамперед, паспорти дають військовим і силовикам. Хоча в законах Росії заборонено видавати паспорти особам, які брали участь у військових конфліктах, вони це проігнорують, прописавши їх у військових частинах», заявив Гавриш.

«Це означає, що завтра ці люди одягнуть форму російських миротворців так було в Грузії. Люди з пропискою у військових частинах на території «ДНР» одягнуть миротворчу форму, це буде корпус миротворців», підкреслив він.

На думку колишнього заступника секретаря РНБО, у ситуації з російськими паспортами «йдеться про повзучу анексію».

«У військовий спосіб Донбас захоплений, зараз роздають громадянство. Громадянство в Донецькій області можуть отримати 200 тис. осіб з 1,3 млн. У Луганську ще менше. Збирають всі документи в Донецьку, везуть їх до Ростова, потім вони їдуть туди, здають відбитки пальців, складають присягу і отримують паспорти», – розповів Гавриш.

Нагадаємо, 24 квітня Владімір Путін підписав указ про спрощений порядок отримання російського громадянства для жителів окупованих районів Донецької та Луганської областей.ф