біженці
Керівник МВС Австрії назвала «міфом» неможливість взяти під контроль кордон між Грецією й Туреччиною

Грецію можуть виключити з Шенгенської зони, якщо влада країни не встановить ефективний контроль над своїми кордонами. Таку заяву зробила міністр внутрішніх справ Австрії Йоганна Мікль-Ляйтнер в інтерв’ю газеті Die Welt, повідомляє РИА «Новости».

«Якщо уряд в Афінах, нарешті, не вживе більше заходів з охорони зовнішніх кордонів, питання про тимчасове виключення Греції з Шенгенської зони потрібно буде винести на відкрите обговорення», – сказала глава МВС Австрії.

«Терпець багатьох європейців закінчується. Було чимало розмов, тепер пора, нарешті, діяти. Мова йде про те, щоби забезпечити стабільність, порядок та безпеку в Європі», – додала вона.

Мікль-Ляйтнер назвала «міфом» думку про неможливість взяти під контроль кордон між Грецією й Туреччиною. Військово-морські сили Греції вважаються одними з найсильніших в Європі і здатні контролювати потоки мігрантів, підкреслила вона.

Читайте: Австрія тимчасово припиняє дію Шенгенської угоди

Глава МЗС ФРН Франк-Вальтер Штайнмаєр розкритикував позицію Мікль-Ляйтнер, зазначивши, що подібні кроки призведуть лише до розколу Європи.

За інформацією Die Welt, низка країн ЄС, включаючи Німеччину, Австрію, Бельгію, Швецію й Данію, мають намір продовжити прикордонний контроль у Шенгенській зоні до 2017 року. Це може відбутися в тому випадку, якщо Єврокомісія визнає зовнішні кордони Греції недостатньо захищеними. Згідно з чинними правилами, прикордонний контроль має бути скасовано у травні 2016 року.

Читайте: Перший кордон між двома членами Шенгену: Австрія готова звести металеву загорожу від біженців