8 жовтня 2020 року електромобіль з манекеном за кермом буде на відстані близько семи мільйонів кілометрів від поверхні Червоної планети

Електрокар Tesla Roadster, що його 6 лютого запустили у космос на облавку Falcon Heavy, наблизиться до Марса 8 жовтня 2020 року. Такий прогноз зробив Джонатан Макдауелл з Гарвард-Смітсонівського центру астрофізики у США. Про це пише Популярная механика.

Обчислення астрофізик зробив за допомогою інструменту HORIZONS.

Але, на жаль, електромобіль з манекеном за кермом все одно буде вельми далеко від поверхні Червоної планети – на відстані близько семи мільйонів кілометрів.

До нашої планети особистий електрокар Ілона Маска наблизиться в березні 2021 року, але відстань до Tesla Roadster в цьому випадку буде в кілька разів більшою – близько 45 мільйонів кілометрів.

Манекен на ім’я Starman також пролетить за кермом електромобіля повз Землю в 2026, 2031 і 2039 роках, а 2073-го року дистанція до нашої планети виявиться мінімальною – всього 1,6 відстані до Місяця, або близько 615 тисяч кілометрів.

Втім, розрахунки можуть бути скориговані, оскільки вони не враховують вплив деяких факторів.

Нагадаємо, 6 лютого американська компанія «SpaceX» здійснила запуск ракетоносія Falcon Heavy з космодрому ім. Джона Кеннеді на мисі Канаверал, штат Флорида (США).

Два бічних прискорювача першого ступеня успішно приземлилися на посадочні платформи. Ще одна частина Falcon Heavy із електрокаром Tesla Roadster із манекеном у скафандрі від «SpaceX» в якості корисного навантаження залишила орбіту Землі і попрямувала до поясу астероїдів.

До слова, українська компанія «Авіалінії Антонова» брала участь у підготовці запуску першої найпотужнішої ракети Falcon Heavy. Зокрема, літак Ан-124-100 «Руслан» використали для перевезення складових ракети.