посіпаки
«Друзі» Путіна, «уявляючи себе охоронцями духу часу, лобіюють виняткове право Москви зберегти за собою сферу інтересів»

«Усі вони стали «корисними ідіотами» Путіна – ці грецькі міністри в гавайських сорочках, ці довговолосі іспанські противники заходів суворої економії, ці депутати від виборчого округу Північний Іслінґтон», – пише Роджер Бойз у The Times, маючи на увазі грецького прем’єра Ципраса (а також міністра фінансів Варуфакіса, знаменитого своєю слабкістю до неформального стилю одягу) і двох відомих парламентаріїв – Іґлесіаса Туріона (Іспанія) і Корбіна (Велика Британія).

«У критичний момент ці загалом мимовільні посіпаки раптом стали аж надто зручними для Кремля. Росія підбадьорює свою армію, українська мирна угода накрилася, і Москва замислилася про те, що їй треба підправити умови своєї дискусії із Заходом, перш ніж робити наступний стратегічний хід», – пише Бойз.

Думка про те, що світ може змінюватися без попереднього дозволу Кремля, ніколи не буде прийнята тією частиною населення Західної Європи, яка не любить Америку і дотримується лівих поглядів. І зараз ці люди, «уявляючи себе охоронцями духу часу, лобіюють виняткове право Москви зберегти за собою сферу інтересів», зазначає автор.

«Справжній стимул для реабілітації Путіна корениться у відчутті, що Центральна Європа географічно приречена на обмежений суверенітет. Та більше того: що суспільства Сходу, які затрималися у розвитку з історичних причин, найкраще функціонують під управлінням сильних лідерів, що вписалися в міжнародну систему», – йдеться в статті.

«Ясно, що Путін не зійде з воєнізованого експансіоністського курсу», – переконаний Бойз. « На його думку, мирні переговори підточують мужність. Він серйозно сприймає Євразійський економічний союз як спробу створити багатонаціональну спільноту, яка замітає під килимок питання прав людини і зосереджена на розбудові процвітання. Якщо ліві партії та угруповання хочуть підлизатися до Путіна – ось яку програму їм треба прийняти», – підсумовує автор.

Читайте: Спецслужби США підозрюють, що Греція може передавати секрети НАТО Кремлю

За матеріалами InoPressa

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ