Історії про втручання Росії та України у вибори в США здаються схожими, але, якщо заглибитись у деталі, порівняння розвалюється

Впливове американське видання The Washington Post у рубриці «Fact Checker» спростувало твердження президента США Дональда Трампа про нібито втручання України у вибри в США з метою сприяння перемозі кандидата від Демократичної Партії Гілларі Клінтон, назвавши його «поверховим». Про це пише Українська правда.

У широкому сенсі, історії про втручання Росії та України у вибори в США в 2016 році здаються схожими, але, якщо заглибитись у деталі, це порівняння розвалюється, пише видання.

Ключовою відмінністю є те, що у справі про втручання Росії американські спецслужби виявили, що президент Росії Владімір Путін ініціював незаконні хакерські атаки і викрадення інформації з метою втрутитися у вибори в США та підірвати демократичну систему. Свідчень про санкціоновані керівництвом України спроби вплинути на вибори немає.

Заява Білого дому про те, що американка українського походження Александра Чалупа нібито збирала в українському посольстві компромат на Пола Манафорта для передачі штабу Клінтон, не має підтвердження.

«Чалупа, можливо, працювала з деякими посадовими особами посольства, однак немає жодних доказів того, що Комітет Демократичної партії отримував і використовував інформацію, що вона зібрала, або що українці координували розслідування з Комітетом», – пише The Washington Post.

Більше того, спосіб отримання компрометуючої інформації відрізняється. Американська розвідка виявила, що Путін наказав хакерам зламати комп’ютерні системи американських політичних організацій. Чалупа ж, у свою чергу, проводила розслідування щодо Манафорта самостійно, а не під керівництвом Демократичної партії, а відомості про виплати Манафорту в книзі «чорної бухгалтерії» Партії регіонів були оприлюднені як частина розслідування в Україні, а не отримані незаконно.

Як наголошує видання, немає доказів того, що учасники передвиборчої кампанії Клінтон мали контакти з українським урядом. Тим часом є документовані докази того, що син Трампа Дональд, зять Джаред Кушнер і колишній голова кампанії Манафорт, зустрілися з російським адвокатом у спробі отримати компромат на Клінтон від російського уряду.

Видання також звертає увагу на ще одну фундаментальну відмінність, яка полягає у тому, що Україна вважається союзником США, а Росія – супротивником.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 25 липня американський лідер Дональд Трамп заявив, що Україна саботувала його передвиборчу кампанію. На його переконання, дії нашої держави були спрямовані на просування кандидатури його опонентки – Гілларі Клінтон.

У свою чергу, Посольство України в США заявило, що український уряд не допомагав жодному з кандидатів на президентських виборах в США 2016 року.

Нагадаємо, раніше в Білому домі зробили заяву, в якій звинуватили посольство України у Вашинґтоні у втручанні у президентські вибори в США. Кандидат на посаду голови ФБР Крістофер Рей вже пообіцяв розібратись у цьому звинуваченні.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ