Національний банк 24 квітня визнав «Діамантбанк» неплатоспроможним

«ТАСКомбанк» Сергія Тігіпка подав до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб заявку на покупку неплатоспроможного «Діамантбанку». Про це повідомляє Финансовый клуб з посиланням на слова директора-розпорядника фонду Костянтина Ворушиліна.

За його словами, «ТАСКомбанк» зацікавлений у купівлі банку повністю – і активів, і пасивів.

«Подавав на перехідній банк. І на активи, і на пасиви. Фонд попросив переробити заявку. Чекаємо нової пропозиції. Більше ніяких заявок не було», – сказав Ворушилін.

Колишній глава «Діамантбанку» Олег Ходачук 23 травня повідомив, що інвестор подав заявку на перехідний банк на базі фінустанови. Він також уточнив, що гарантійний внесок сплачено.

«ТАСкомбанк» належить екс-голові Нацбанку України Сергію Тігіпку і займає 20 місце за розміром активів на ринку.

Фізичними особами-власниками «Діамантбанку» станом на 24 квітня 2017 є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін і В’ячеслав Циганенко. Екс-нардепа Миколу Мартиненка, проти якого НАБУ порушило низку кримінальних проваджень, в професійному середовищі називають одним з головних власників фінустанови.

Національний банк 24 квітня визнав «Діамантбанк» неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова станом на 1 квітня не забезпечила досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Слідом за рішенням Нацбанку ФГВФО в цей же день ввів тимчасову адміністрацію строком на один місяць – до 23 травня 2017 року.

«Діамантбанк» зареєстрований в листопаді 1993 року. Згідно з даними Нацбанку, станом на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (7,414 млрд. грн) «Діамантбанк» займав 24 місце серед 93 українських банків.

За інформацією ФГВФО, загальна сума можливого відшкодування вкладникам в рамках гарантованої суми (200 тис. грн), згідно зі звітністю фінустанови, становить майже 1,3 млрд. грн.

На початок 2017 року всі кошти клієнтів в банку становили 4,49 млрд. грн, в тому числі фізосіб – 2,08 млрд. грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ