Тігіпко вирішив прикупити збанкрутілий «Діамантбанк» Мартиненка

Національний банк 24 квітня визнав «Діамантбанк» неплатоспроможним

«ТАСКомбанк» Сергія Тігіпка подав до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб заявку на покупку неплатоспроможного «Діамантбанку». Про це повідомляє Финансовый клуб з посиланням на слова директора-розпорядника фонду Костянтина Ворушиліна.

За його словами, «ТАСКомбанк» зацікавлений у купівлі банку повністю – і активів, і пасивів.

«Подавав на перехідній банк. І на активи, і на пасиви. Фонд попросив переробити заявку. Чекаємо нової пропозиції. Більше ніяких заявок не було», – сказав Ворушилін.

Колишній глава «Діамантбанку» Олег Ходачук 23 травня повідомив, що інвестор подав заявку на перехідний банк на базі фінустанови. Він також уточнив, що гарантійний внесок сплачено.

«ТАСкомбанк» належить екс-голові Нацбанку України Сергію Тігіпку і займає 20 місце за розміром активів на ринку.

Фізичними особами-власниками «Діамантбанку» станом на 24 квітня 2017 є Давид Жванія, Ігор Керезь, Андрій Щукін і В’ячеслав Циганенко. Екс-нардепа Миколу Мартиненка, проти якого НАБУ порушило низку кримінальних проваджень, в професійному середовищі називають одним з головних власників фінустанови.

Національний банк 24 квітня визнав «Діамантбанк» неплатоспроможним, посилаючись на те, що фінустанова станом на 1 квітня не забезпечила досягнення встановленого центробанком мінімального значення нормативу достатності регулятивного капіталу на рівні 5%.

Слідом за рішенням Нацбанку ФГВФО в цей же день ввів тимчасову адміністрацію строком на один місяць – до 23 травня 2017 року.

«Діамантбанк» зареєстрований в листопаді 1993 року. Згідно з даними Нацбанку, станом на 1 січня 2017 року за розміром загальних активів (7,414 млрд. грн) «Діамантбанк» займав 24 місце серед 93 українських банків.

За інформацією ФГВФО, загальна сума можливого відшкодування вкладникам в рамках гарантованої суми (200 тис. грн), згідно зі звітністю фінустанови, становить майже 1,3 млрд. грн.

На початок 2017 року всі кошти клієнтів в банку становили 4,49 млрд. грн, в тому числі фізосіб – 2,08 млрд. грн.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ