Тігіпко і Ко зведуть 115-метрову висотку там, де дозволено максимум 27 м

ТОВ «ПІРІТ» і ТОВ «Віолія» побудують 33-поверховий житловий будинок за квартал від Палацу «Україна» на ділянці площею 0,34 га по вул. Антоновича, 136-138 у Києві. Про це свідчать документи, оприлюднені на сайті Департаменту містобудування КМДА та Мінрегіону, передають Наші гроші.

Висота будинку становитиме орієнтовно 115 метрів, що суперечить Генплану столиці, оскільки в Центральній планувальній зоні Києва заборонене будівництво вище 27 м від поверхні землі.

Чиновники Департаменту містобудування КМДА стверджують, що остаточна висота будівлі має бути встановлена на основі висновків історико-містобудівного обґрунтування (ІМО) Міністерства культури.

Подібну схему використовували при забудові Сінного ринку (детально описана тут): відповідно до Генплану будувати вище 27 м справді не можна, однак перевищення висоти буде знівельоване збудованими поруч багатоповерхівками.

Будівництво планують упритул до ділянки школи І-ІІІ ступенів №37, тож шум від проведення будівельних робіт протягом кількох років порушуватиме вимоги до шумозахисту школи.

Крім того, навколо будинку не буде кругового проїзду пожежної техніки.

У вересні цього року ТОВ «ПІРІТ» звернулося до Мінрегіонбуду щодо погодження низки відхилень від будівельних норм. Заяву додали у порядок денний засідання відповідної секції Мінрегіону, призначеного на 19 жовтня. Однак, у той день засідання не відбулося. Дата наступного поки не відома.

Засновником ТОВ «ПІРІТ» є кіпрська компанія «Девісал Лімітед», кінцевим бенефіціарним власником якої є Сергій Тігіпко.

Разом із цією фірмою містобудівні умови та обмеження на проект отримало також нещодавно створене ТОВ «Віолія», засновниками якого є Максим Кузьменко і Ольга Майська.

Читайте: Тігіпко купить українську «дочку» російського «Сбєрбанку»