Дружина Ковальчука отримала за 78 тис. грн дві земельні ділянки та будинок на Печерську, оцінені в понад 130 млн грн

Соратник Петра Порошенка, перший заступник глави Адміністрації президента Віталій Ковальчук накинув оком на земельну ділянку на столичному Печерську – елітному приватному секторі для українських багатіїв. Щоправда, методи отримання цієї землі викликають питання з точки зору закону. Про це йдеться у розслідуванні журналістів програми «Схеми».

З’ясувалось, що дружина Ковальчука Олена отримала за 78 тисяч гривень дві земельні ділянки та будинок у Києві на Печерську, оцінені в понад 130 мільйонів гривень. Згідно з інформацією журналістів, дві земельні ділянки загальною площею 0,1 гектара та будинок площею 848 квадратних метрів перебували у власності бізнесмена Вадима Блошка.

Від 2003 року майно перебувало в оренді посольства Греції, а з 2008 року – в заставі в «Банку Форум» під кредит батька Вадима Блошка Миколи.

Після введення тимчасової адміністрації «Банк Форум» відмовився приймати наявні гроші з рахунків Миколи Блошка як зарахування кредиту, і продав право вимоги боргу на 47 мільйонів гривень товариству з обмеженою відповідальністю «Фінансова компанія «Ратіо Інвест».

29 жовтня 2016 року «Ратіо Інвест» звернулася до нотаріуса в місті Дніпро з проханням зареєструвати продаж ділянок і будинку Вадима Блошка фірмі «Каунт-Про». Оскільки будинок не перебував у власності «Ратіо Інвест» і на майно були накладені судові заборони, нотаріус відмовив.

«Ратіо Інвест» звернулася до Бабушкінського суду Дніпра, і суддя Шевцова зобов’язала нотаріуса зареєструвати продаж майна фірмі «Каунт-Про». Вадима Блошка на суд, який стосувався його майна, не запросили.

«Уже за місяць стало зрозумілим, для кого готували будинок. ТОВ «Каунт-Про» перейшло під контроль Олени Ковальчук. Дружині першого заступника глави Адміністрації президента контроль фірми, яка володіє майном у Царському селі на 130 мільйонів гривень, обійшовся всього в 78 тисяч гривень. Стільки коштувало 2/3 частки компанії», – зазначають журналісти.

Юрист Богдан Боровик уточнив, що цей ланцюжок операцій справді нагадує схему захоплення майна.

«І те, що ціна фактично не сплачувалася, і те, що ціна набагато нижча, ніж оціночна ціна, і те, що це робилося не за місцем перебування нерухомого майна (десь у Дніпрі), і те, що, скажімо так, статутний капітал особи, яка купує це майно, неспівмірно малий із вартістю продажу. У юристів, які мають з цим справу, є підозра, що це схема», – підсумував він.

Міністерство юстиції України видало наказ від 15 лютого 2017 року про скасування рішень про перереєстрацію майна на ТОВ «Каунт-Про». Однак цей наказ не виконано, він оскаржується у кількох затяжних судових процесах.

Сама Олена Ковальчук відмовилася від коментарів журналістам і лише зазначила: «Фінансовими питаннями займається мій бухгалтер, я не буду цього коментувати».

Віталій Ковальчук, почувши запитання журналіста та тему розмови, кинув слухавку. Посольство Греції також від коментарів утрималось.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ