Статки українських олігархів зростають у 12 разів швидше за ВВП країни

Новое время опублікувало щорічний рейтинг ста найбагатших українців. За даними видання, багатії сконцентрували у своїх руках 37,5 млрд доларів – це половина всього держборгу країни.

Причому олігархи збільшили швидкість, з якою зростають їхні сумарні статки – з торішніх 33% до нинішніх 43%. Видання зазначає, що статки зростають у 12 разів швидше за ВВП України.

Рінат Ахметов – незмінний №1 рейтингу. Завдяки зростаючому попиту на метали його статки зросли одразу на 76% – на 5,3 млрд доларів.

На другому місці – Віктор Пінчук. Оцінка його статків хоча і не повернулася до показників докризового 2013 року, але виросла на 87%.

Топ-3 замикає Вадим Новинський. «Смарт-Холдинг», який йому належить, особливо цінний тим, що володіє 25% «Метінвесту» Ахметова.

На четвертому місці рейтингу багатіїв розташувався Геннадій Боголюбов. Він збагатився завдяки гарним показникам неформального феросплавного холдингу «Привату». Боголюбов з Коломойським, який посів п’яте місце, контролюють основні активи в цьому секторі економіки країни.

Видання уточнює: Коломойський, Боголюбов і Олексій Мартинов в кінці 2016 року втратили свій найбільш публічний актив – націоналізований «ПриватБанк». Але завдяки своєму великому феросплавному бізнесу зуміли відновити свої позиції.

На шостій сходинці – Петро Порошенко. Цьогоріч його капітал зріс на 10% і склав 1,1 млрд доларів.

На сьомому місці – Костянтин Жеваго, акціонер холдингу «Ferrexpo». Його статки – пряма похідна ціни на залізну руду. Видання повідомляє, що за рік вони скоротилися на чверть, але бізнесмен не залишив клуб доларових мільярдерів.

Восьме місце посів Юрій Косюк – власник ПАТ «Миронівський хлібопродукт», позаштатний радник президента.

Дев’яте місце займає один із найменш публічних бізнесменів України, «людина-тінь» із тріо з Коломойським і Боголюбовим – Олексій Мартинов. Метали і нафтопродукти зростають в ціні на світовому ринку і забезпечують зростання його добробуту, зазначає «Новое время».

Топ-10 замикають Галина і Олександр Гереги. Їхня мережа будівельних гіпермаркетів «Епіцентр-К» і «Нова лінія» – найбільша в Україні, її магазини дісталися навіть райцентрів. Успіх мережі і аграрного бізнесу подружжя дозволив їм замислитися про придбання футбольного клубу «Карпати».