Юрій Яскін, імовірно, злякався аудиту

У Росії – безпрецедентний скандал. Генеральний директор Науково-дослідного інституту космічного приладобудування зі структури «Роскосмосу» Юрій Яскін втік із РФ. Про це пише російське видання Коммерсант.

Яскін під приводом відрядження поїхав у квітні до однієї з країн Європи, звідки надіслав до Росії заяву про звільнення за власним бажанням, а потім його бачили в Греції.

Від’їзд гендиректора трапився на тлі початку роботи на підприємстві служби внутрішнього аудиту «Роскосмосу». За даними журналістів, рішення про проведення аудиту підприємства було санкціоновано «нагорі».

Тепер перевірка буде проведена і щодо самого Яскіна, але вже не співробітниками держкорпорації, а центральним апаратом ФСБ.

«Очевидно, він побоювався, що будуть розкриті факти розкрадань і виведення бюджетних коштів, тому вважав за краще покинути країну до початку розглядів по суті», – розповів один зі співрозмовників видання.

Зазначається, що інститут космічного приладобудування був одним з ключових підприємств галузі за своїм профілем. Наприклад, створював наземні прилади навігаційної апаратури, призначені для визначення місцезнаходження об’єктів озброєння і військової техніки з використанням сигналів супутникових систем ГЛОНАСС/GPS.

У лютому 2019 «РИА Новости» повідомляло, що за матеріалами внутрішніх перевірок «Роскосмосу» слідчими органами порушено і розслідуються 14 кримінальних справ.