Найбільші втрати – це понад 40% експорту в Казахстан і Киргизстан

Через торгову агресію Росії Україна втратила близько мільярда доларів. Найбільших втрат зазнав експорт до Киргизстану та Казахстану. Про це заявила заступник міністра економічного розвитку і торгівлі, торговий представник України Наталія Микольська, пише DT.UA.

«Найбільші втрати – це експорт в Казахстан і Киргизстан – понад 40% експорту втрачено. Але «зачепило» і решту країн. Якщо все підсумувати, то ми вийдемо на цифру близько одного мільярда доларів прямих втрат. Акцентую вашу увагу саме на тому, що це прямі втрати, тобто лише від продажу товарів. Але ми втрачаємо і на ринку супутніх послуг, в секторі перевезень та логістики. І все це – на тлі падіння промислового виробництва в самій Україні та падіння її експорту до РФ», – зазначила заступник міністра.

За її словами, російська торгова агресія переслідує одразу кілька цілей. По-перше, обмежити надходження валютної виручки до України і таким чином зробити нашу державу фінансово слабшою.

По-друге, витіснити український продукт з ринків інших країн, замінивши їх російською продукцією.

Третя мета – дати зрозуміти транснаціональним корпораціям, які мають виробництва як на території України, так і в Росії, що їм варто залишати українську землю, та розвивати виробництво на тій території, яка може забезпечити їм безпроблемний доступ на ринки, підсумувала Микольська.

Нагадаємо, 9 лютого Україна направила в СОТ вимогу про створення Групи експертів в рамках справи щодо численних обмежень транзиту з території України через територію Російської Федерації у треті країни, зокрема, Казахстан та Киргизстан.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ