Дональд Трамп і досі хоче домовитися з Кремлем

Друга зустріч президентів США і РФ Дональда Трампа і Владіміра Путіна на саміті G20, про яку стало відомо, дивна, однак загроз для України немає. Про це розповів політичний аналітик Інституту світової політики Микола Бєлєсков у коментарі 24.

Як зауважив фахівець, хоча обставини зустрічі викликають низку питань, Україні не слід боятися наслідків.

Зокрема, Трамп порушив неписані правила: повинен був вестися запис зустрічі, протоколювання. Зустріч не така й таємна, але вона точно буде джерелом для спекуляцій. І в цьому, переконаний Бєлєсков, винен Трамп.

«Не треба робити наголос на слові «таємно». Але цю зустріч можна трактувати як сигнал того, що Трамп і досі вірить у можливість співпраці з Росією, в основі якої буде нормальний діалог і відносини безпосередньо з Путіним», – підкреслив політолог.

Щодо домовленостей щодо Сирії, по які йшлося на зустрічі Трампа і Путіна, то, стверджує експерт, у них немає нічого нового.

За його словами, односторонній американський крок щодо припинення озброєння тих сил у Сирії, які протидіють режиму Башара Асада. 2013 року, нагадав аналітик, адміністрація Барака Обами вирішила перехопити ініціативу у зовнішніх патронів так званої сирійської опозиції: Катара, Саудівської Аравії і Туреччини, які до цього постачали зброю.

При цьому, на думку Бєлєскова, навіть якщо США і припинять постачання озброєння сирійський опозиції, то не можна гарантувати, що опозиція припинить воєнні дії. Навпаки є небезпека, що її регіональні патрони посилять постачання озброєння.

Як також наголосив фахівець, крок Трампа не є частиною домовленості про зону припинення бойових дій і зону демілітаризації в Сирії, про що говорилося на саміті в Гамбурзі. Але ця домовленість чітко розставляє пріоритети: США цікавить виключно знищення так званої «Ісламської держави» і хоча б певна стабілізація ситуації в Сирії.

«Однак ці домовленості між Трампом і Путіним по Сирії не створюють жодних загроз для України. Немає зв’язку між українським і сирійським питаннями. Крім того, є запобіжник у вигляді законодавчого акта щодо надання права обмежувати антиросійські санкції винятково Конґресу, який зараз розглядають у Палаті представників», – підсумував політолог.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ