Президенти США і Франції обговорили повернення РФ до Великої сімки

У 2020 році Росію запросять до участі в саміті країн Великої сімки (G7), звідки її вигнали після незаконної анексії українського Криму. Такі домовленості були досягнуті під час телефонної розмови між президентами США і Франції –Дональдом Трампом і Еммануелем Макроном. Про це повідомляє CNN з посиланням на високопоставлене джерело в адміністрації президента США.

Наразі незрозуміло, чим закінчиться процес ухвалення рішення про повернення РФ і чи дійсно вона може опинитися за столом переговорів в наступному році. Як повідомив співрозмовник, деякі представники Білого дому вважають, що Макрон хоче, щоби саме Трамп публічно заявив про свою позицію і дав поштовх поверненню Росії. За словами джерела, офіційний Париж хоче нормалізувати відносини з Росією.

Нагадаємо, 20 серпня президент США Дональд Трамп заявив, що Росію слід повернути у Велику вісімку (G8). Дональд Трамп зробив подібну заяву і перед останнім самітом G7 в червні 2018 року.

«Подобається вам це чи ні, і це може бути неправильно з політичної точки зору, але у нас є світ, яким потрібно керувати», – сказав тоді Трамп.