Меркель і Трамп у рамках своєї першої зустрічі обговорили Мінські домовленості

Під час спільної прес-конференції Президент США Дональд Трамп і канцлер Німеччини Анґела Меркель зробили заяви щодо врегулювання конфлікту на Донбасі. Про це повідомив Reuters.

За підсумками переговорів Дональд Трамп заявив про необхідність мирного врегулювання конфлікту між Росією і Україною.

«Я високо оцінюю провідну роль канцлера Німеччини разом із французьким президентом у вирішенні конфлікту в Україні», – підкреслив Трамп.

У свою чергу, Меркель наголосила, що США і особисто Трамп підтримують Мінські домовленості.

«Я рада, що американська адміністрація і особисто президент все більше залучені в Мінський процес. Нам потрібно вирішити це питання, з одного боку, для безпечної і суверенної України, а й для можливості для поліпшення відносин з Росією, коли проблеми будуть усунені», – резюмувала канцлер ФРН.

До слова, під час протокольної зйомки в Білому домі Трамп не потиснув руку канцлеру Меркель. Фотографи кілька разів попросили лідерів потиснути руку, але Трамп ніяк на це не відреагував. Тоді Меркель нахилилася до нього і також сказала: «Вони хочуть, щоб ми потиснули руки!». Проте Президент США лише похитав головою і промовчав.

Ця зустріч стала першою для Меркель і Трампа. Для Німеччини головними темами переговорів в Білому домі стали союзницькі зобов’язання в рамках НАТО і торгові відносини між США і Європейським Союзом.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ