Підозра ґрунтується на тому, що Трамп призупинив в серпні надання понад 250 млн доларів військової допомоги Україні

Президента США Дональда Трампа підозрюють в тому, що він намагався чинити тиск на президента України Володимира Зеленського, щоб отримати компромат на свого потенційного суперника в президентських перегонах 2020 року – політика-демократа Джо Байдена. Про це повідомляє BBC.

Розслідування ініціювали три конґресмена-демократа, які очолюють комітети: Еліот Енджел (комітет у закордонних справах), Адам Шифф (комітет з розвідки) і Елайя Каммінґс (комітет з нагляду). Підозра ґрунтується на тому, що Трамп призупинив в серпні надання понад 250 млн доларів військової допомоги Україні.

Від Білого дому вимагають надати «записи, що стосуються спроб президента Трампа і пана Джуліані маніпулювати системою правосуддя України, щоб отримати переваги в перевиборах президента і атакувати можливого політичного опонента», зокрема і розшифровку телефонної розмови Трампа і Зеленського від 25 липня.

Комітети цікавить все, що стосується діяльності адвоката Трампа Рудольфа Джуліані з приводу можливих обвинувачень Хантера Байдена, сина Джо Байдена, зокрема, контакти з помічником Зеленського Андрієм Єрмаком. Аналогічні матеріали затребували у держсекретаря США Майкла Помпео.