Зеркаль не вірить у «джентльменські угоди» на кшталт Будапештського меморандуму

Міністерство закордонних справ України стурбоване тим, що Президент США Дональд Трамп у спробі поліпшити відносини з Москвою може виключити Київ із переговорів щодо Донбасу. Про це заявила заступник глави МЗС Олена Зеркаль в інтерв’ю виданню Reuters, пише Українська правда.

За її словами, Україна повинна мати право голосу в будь-якій угоді, укладеній між Росією і Сполученими Штатами, спрямованій на припинення насильства на сході України.

«Тому що ми говоримо про майбутнє нашої країни, ми не хочемо бути виключені з переговорів. Ми не хочемо бути розмінною картою. Ми хочемо брати участь», – заявила Зеркаль.

Вона також сказала, що не вірить в «джентльменські угоди», зазначивши, що Росія порушила умови Будапештського меморандуму, згідно з яким Україна, Білорусь і Казахстан відмовилися від ядерної зброї в обмін на гарантії територіальної цілісності.

Також чиновниця повторила заклик президента Порошенка до Заходу зберегти санкції проти Росії. На її думку, це єдиний інструмент, за допомогою якого можна стримувати російського президента Путіна.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, 15 січня в інтерв’ю німецькій газеті Bild і британській The Times Дональд Трамп допустив перегляд санкцій щодо Москви, пов’язавши це питання зі скороченням російського ядерного арсеналу.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ