Президент США чекає на «повний звіт» від своєї команди національної безпеки щодо інциденту в Керченській протоці

Президент США Дональд Трамп погрожує скасувати заплановану зустріч з президентом РФ Владіміром Путіним після захоплення Росією трьох українських військово-морських суден у Чорному морі. Про це повідомляє Bloomberg.

«Можливо, у мене не буде зустрічі. Можливо, у мене навіть не буде зустрічі. Мені не подобається ця агресія. Я не хочу цієї агресії взагалі», – сказав Трамп в інтерв’ю Washington Post.

Глава Білого дому наголосив, що він чекає на «повний звіт» від своєї команди національної безпеки про цей інцидент.

Як відомо, 25 листопада в районі Керченської протоки в Чорному морі прикордонні катери ФСБ РФ відкрили вогонь на ураження по корабельній групі ВМС України. В результаті, за даними ВМС, росіяни захопили три кораблі й поранили шістьох українських військовослужбовців.

За даними начальника Генштабу ЗСУ Віктора Муженка, на захоплених росіянами суднах перебували 23 особи. За даними омбудсмена Росії, у полон потрапили 24 моряка.

27 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя почав обирати запобіжні заходи для затриманих у Керченській протоці українських моряків.

Президент Петро Порошенко запровадив воєнний стан у 10 областях України терміном на 30 днів. Відповідний указ глава держави підписав 28 листопада.