Нурсултан Назарбаєв повідомив, що переговори мали проходити в Казахстані

Президент США Дональд Трамп пропонує перенести з Мінська в інше місце переговори щодо врегулювання на Донбасі. Вже нібито досягнуто домовленості працювати в цьому напрямку. Про це заявив президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, повідомляє Інтерфакс.

«Ми говорили про те, що «Мінськ-1» застопорився, потрібен «Мінськ-2». Він (Дональд Трамп, – ред.) говорить: «Давай в іншому місці». Я кажу: «Давайте», – сказав Назарбаєв у четвер на прес-конференції в Нью-Йорку за підсумками засідання Ради безпеки ООН.

«Взагалі це спочатку мало бути в Казахстані. Я поїздки робив, щоб зібрати всіх, щоби зустрілися там. Так домовилися, що в цьому напрямку будемо працювати», – додав президент Казахстану.

Назарбаєв також дотримується думки, що Мінські домовленості зайшли в глухий кут. Він вважає, що на Донбас потрібно вводити миротворців, щоби вони визначили кордон.

«Треба зближувати їхні позиції якось, підходити до взаєморозуміння. Цього сьогодні немає», – резюмував президент Казахстану.

Як повідомляв Інформаційний Акцентповноважний представник РФ в контактній групі в Мінську Боріс Гризлов озвучив чотири пріоритети на переговорах контактної групи з урегулювання ситуації на Донбасі. Серед іншого йдеться про забезпечення результативності роботи політичної підгрупи, забезпечення режиму припинення вогню і безпеки на лінії розмежування, транспортно-економічне деблокування Донбасу та звільнення утримуваних сторонами конфлікту людей.