Дональд Трамп пропонує застосувати у Сенаті «ядерний варіант»

Президент США Дональд Трамп пропонує використати крайню можливість зміни регламенту голосування в Сенаті, застосувавши так званий ядерний варіант для припинення «шатдауну» і відновлення фінансування уряду США. Про це він написав у своєму Twitter

«Приємно спостерігати, як тяжко республіканці борються за наших військових, а також безпеку на кордоні. Демократи просто хочуть, щоби потоки нелегальних мігрантів вливалися в нашу країну безперешкодно. Якщо ситуація й надалі перебуватиме в глухому куті, республіканці мусять перейти до варіанту з 51% (ядерного варіанту) й проголосувати за реальний, довгостроковий бюджет», – зазначив лідер Білого дому.

Для ухвалення законопроекту про тимчасове фінансування уряду терміном на 1 місяць необхідна підтримка у Сенаті щонайменше 60 законодавців. Так званий ядерний варіант передбачає зміну регламенту, коли рішення вважається ухваленим за наявності простої більшості – 51 голосу, якими володіють республіканці у Верхній палаті Конґресу.

Нагадаємо, у ніч на 20 січня в США офіційно припинилося фінансування уряду, позаяк Сенат не зміг затвердити вже четвертий законопроект про тимчасове продовження фінансування.

Читайте: «Шатдаун» у США: державні установи частково припинили роботу