Рішення Білого дому може призвести до зниження можливостей у боротьбі з російсько-терористичними військами на Донбасі

Замість безоплатної допомоги в розвитку оборонної галузі – кредити. Саме цю пропозицію щодо розподілу бюджету висунув глава Білого дому Дональд Трамп. Нововведення може торкнутися десятка держав, зокрема України. Про це пише The Wall Street Journal з посиланням на американських чиновників.

У разі затвердження Конґресом може бути замінена на кредити безоплатна допомога Пакистану, Тунісу, Лівану, Україні, Колумбії, Філліпінам, В’єтнаму тощо. Пропозиції розраховані на суму до одного мільярда доларів.

За даними видання, зазвичай офіс Держдепу з військової допомоги отримує близько 6 мільярдів доларів на розподіл у якості військових грантів. У цю суму входить понад три мільярди доларів на Ізраїль, 350 мільйонів доларів – на Йорданію і близько 1,3 мільярда – на Єгипет. Ці гранти в бюджеті 2018 року будуть збережені.

Водночас безоплатну допомогу для багатьох інших країн перетворять на позики.

У Конґресі вважають, що такий крок призведе до посилення Росії та Китаю. У закритому меморандумі Держдепартаменту також говориться, що для України таке рішення може спричинити зниження можливостей у боротьбі з бойовиками на Донбасі, що їх контролює Росія.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ