Джон Болтон був радником Білого дому з питань національної безпеки

Президент США Дональд Трамп звільнив радника Білого дому з питань національної безпеки Джона Болтона. Про це глава Білого дому написав у Twitter.

«Я повідомив Джону Болтону минулої ночі, що його послуги в Білому домі більше не потрібні. Я дуже не погоджувався з багатьма його пропозиціями, як і інші в Адміністрації, і отже…», – зазначив Трамп.

«Я попросив Джона про його відставку, яку мені подали сьогодні вранці. Я дуже дякую Джону за його службу», – додав президент США і пообіцяв призначити нового радника з національної безпеки наступного тижня.

Відставка відбувається на тлі повідомлень про розбіжності у поглядах чиновників кабінету Трампа щодо скасованого мирного плану із запрошення талібів до США. Болтон виступив проти зустрічі з талібами, яку Трамп скасував у вихідні після того, як спочатку запросив угруповання до США завершити мирні переговори.

Призначення радника з нацбезпеки не вимагає схвалення Сенату США. Болтон у березні 2018 року став третім радником з питань національної безпеки Трампа за 14 місяців. Він десятиліттями був «яструбом» зовнішньої політики у республіканських колах, працював в адміністраціях Рональда Рейґана, Джорджа Буша-старшого і Джорджа Буша-молодшого.