Глава Білого дому сумнівається, що протистояння з Пхеньяном вирішиться мирним шляхом

Президент США Дональд Трамп заявив, що Росія не надає жодної допомоги у вирішенні конфлікту з Північною Кореєю. Окрім того, Кремль нівелює всі зусилля Китаю в цьому напрямку. Про це повідомляє РБК.

«Росія не допомагає нам з Північною Кореєю взагалі. Те, в чому Китай нам допомагає, Росія зводить до нуля. Іншими словами, вона перекриває те, що робить Китай», – сказав глава Білого дому.

Трамп висловив надію, що протистояння з Пхеньяном вирішиться мирним шляхом, однак зазначив, що цей сценарій буде, найімовірніше, неможливим. Американський президент високо оцінив зусилля Китаю щодо обмеження поставок нафти і вугілля в Північну Корею, але зауважив, що Пекін може зробити набагато більше для стримування КНДР.

На запитання про розвиток ядерної програми Пхеньяна і про здібності його ракетних озброєнь досягти берегів США Трамп відповів, що «їх ще немає, але вони близькі і з кожним днем стають все ближче».

«Ми граємо в дуже складну гру в покер, де ти не хочеш розкривати свої карти», – заявив американський лідер.

Нагадаємо, наприкінці грудня минулого року агенство Reuters з посиланням на джерела в європейській службі безпеки повідомило, що в Росія кілька разів за останній рік постачала нафту і нафтопродукти до КНДР. Співрозмовник агентства зазначив, що доказів на користь втручання російської влади в процес контрабанди немає, але підтвердив факт переправки палива з корабля на корабель.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, експерти припускають: ракети, що їх запустила минулого року Північна Корея, насправді були вироблені в Росії та Китаї.