Чеченські депутати, які є ініціаторами змін, заявили про необхідність «збереження в РФ спадкоємності влади»

Парламент Чечні вніс до Державної думи Росії законопроект про термін повноважень президента РФ. Автори проекту закону пропонують внести зміни до Конституції, щоби дозволити президенту керувати Росією не два, а три терміни поспіль. Про це інформує Радіо Свобода.

Згідно з частиною 3 статті 81 Конституції Російської Федерації, одна і та сама особа не може обіймати посаду президента Російської Федерації більше двох термінів поспіль.

«На даному етапі розвитку країни «назріла необхідність» збільшення тривалості перебування на посаді глави держави однієї особи до трьох термінів поспіль. Це обумовлено досягнутою соціально-політичною стабільністю і необхідністю її збереження. На тлі складної зовнішньої політичної обстановки важливо зберегти спадкоємність державної влади», – йдеться у пояснювальній записці до законопроекту

Нагадаємо, 9 травня спікер законодавчих зборів республіки Магомед Даудов заявив, що парламент Чечні підготував законопроект, що дозволяє продовжити повноваження президента Росії до трьох термінів поспіль. Раніше продовжити термін повноважень чинного президента Володимира Путіна запропонував глава Чечні Рамзан Кадиров.

Як відомо, Владімір Путін перебував на посаді президента Росії два терміни поспіль з 2000 до 2008 року, потім знову став президентом у 2012 році, а 7 травня 2018 року  в четвертий раз обійняв посаду глави держави.

У грудні 2008 року Дмітрій Медведєв, який обіймав тоді посаду президента, підписав закон про поправки до російської Конституції, що продовжує повноваження президента з чотирьох до шести років.