Кожен четвертий громадянин України критично ставиться до відновлення відносин з РФ найближчим часом

Визнання Росією паспортів самопроголошених «ДНР» та «ЛНР», так звана націоналізація бойовиками підприємств змусили українців по-новому подивитися на РФ. Про це повідомила директор фонду «Демократичні ініціативи» Ірина Бекешкіна, посилаючись на грудневе опитування, повідомляє Укрінформ.

За її словами, кожен четвертий українець (24%) критично ставиться до можливості відновлення відносин із Росією найближчим часом. Водночас половина населення (49%) схиляється до думки, що ця нормалізація можлива, але у віддаленій перспективі.

Головна умова для нормалізації відносин України та Росії, на думку опитаних, – це зміна влади в Росії, перш за все, президента: так вважають 47% респондентів. Деокупацію Донбасу, припинення військових дій називають основною умовою 43%. Повернення анексованого Криму під юрисдикцію України – 31%.

Більше третини українців (35%) вважають, що Україна має максимально обмежити контакти й припинити співпрацю з РФ, зберігати санкції та запровадити візовий режим для росіян. 28% – за обмежену співпрацю в критично важливих сферах та питаннях, без переходу до компромісів щодо статусу Криму й Донбасу.

«Якщо говорити про політику щодо Росії, то максимальне обмеження контактів, аж до запровадження візового режиму, підтримується на Заході України – 54%, відносно підтримується в Центрі – 35%, менше підтримується на Півдні та Сході – 23,5%. І на Донбасі таку позицію підтримує кожен третій – 31%», – уточнила Бекешкіна.

Але на Сході, за її словами, переважає позиція обмеженої співпраці в критично важливих сферах та питаннях.

Центр Разумкова і «Демократичні ініціативи» проводили опитування з 16 по 20 грудня 2016 року в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донбасу. Опитано 2018 респондентів віком від 18 років. Теоретична похибка не перевищує 2,3%.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ