падіння рубля
Центробанк РФ готується до падіння рубля до «тризначної цифри» за долар

Центробанк РФ порадив російським фінустановам проводити стрес-тести з урахуванням падіння рубля до «тризначної цифри» за долар. Про це повідомив журналістам заступник голови банку «Відродження» Андрій Шалімов, повідомляє УНІАН.

«Він (ЦБ, – ред.) протестував, наприклад, валютну ліквідність у банків… курс – недружній (закладався, – ред.), 200 рублів (за долар, – ред.) поки не просили, але тризначну цифру попросили прикинути», – заявив Андрій Шалімов.

Заступник голови банку «Відродження» також додав, що стрес-тести проводилися на початку серпня. Андрій Шалімов пояснив, що Центробанк хвилює, «які банки можуть вжити заходів, якщо щось, і наскільки це «якщо щось» може бути великим». Він додав, що Центробанк Росії хвилює розмір потенційних валютних боргів банків і те, чи зможуть вони їх повернути. Разом з тим, голова правління одного з великих банків на умовах анонімності розповів, що мова йшла про курс 100-120 руб. за долар.

Вранці 25 серпня в ході торгів на Московській біржі євро подешевшав на 83 коп. до 81,43 руб., долар – на 45 коп. до 70,45 руб. У зв’язку з цим голова ВТБ Андрій Костін 25 серпня заявив, що для формування тенденцій до подальшого зміцнення рубля потрібно один-два роки. Як повідомляв Інформаційний Акцент, станом на 24 серпня офіційний курс долара, встановлений Центробанком РФ, зріс до нового історичного максимуму – понад 70 рублів, побивши антирекорд кризи 1998 року.

Інформаційний Акцент

БЕЗ КОМЕНТАРІВ