Мадуро
Президент Венесуели Ніколас Мадуро

Каракас закликає до регулювання цін на нафту у світовому масштабі та прогнозує падіння ціни до 27 доларів за барель. Про це заявив Президент Венесуели Ніколас Мадуро, передає Latin American Herald Tribune.

«Ціна на нафту постійно знижується, а це ключові валютні надходження країни. Венесуела не збирається зупинятися, ми готуємо низку заходів для захисту національного добробуту», – заявив ексцентричний наступник Уґо Чавеса, відомий зокрема своїми одкровеннями про пташку, в яку нібито перевтілився його попередник, аби спілкуватися з ним.

За словами міністра нафти Венесуели, країна виступить з ініціативою проведення саміту ОПЕК, аби захистити «справедливу» ціну на нафту.

Нагадаємо, Саудівська Аравія заклала в державний бюджет на 2016 рік ціну на нафту розміром 29 доларів за барель. Своєю чергою, голова й засновник паливного інвестиційного фонду Andurand Capital, який одним з перших офіційно попередив про падіння цін на нафту, П’єр Андюран, каже про 25 доларів «протягом найближчих двох років».

Аналітики називають три основні причини різкого падіння ціни на нафту: дві політичні та одну економічну.

По-перше, йдеться про демпінг як результат спільних зусиль міжнародної спільноти щодо зниження ціни на стратегічну сировину для орієнтованої на експорт путінської Росії, що несе відповідальність за розв’язання війни з Україною. Не на користь російських постачальників спрацьовує й критичне зниження якості нафти власного виробництва, яка експортується під маркою Urals.

Читайте: Венесуела, Алжир і Росія – жертви падіння цін на нафту

По-друге, дається взнаки промислова стагнація командно-адміністративної моделі економіки комуністичного Китаю, що, за твердженнями експертів, наразі нагадує СРСР у 1985-1987 роках.

По-третє, попит на вуглеводні суттєво знижує досягнутий протягом 2015 року революційний прорив у технологіях альтернативної електроенергетики (це, насамперед, стосується ФРН) та впровадження революційних систем енергоспоживання загалом в усіх країнах Центральної та Західної Європи.

Читайте: Вуглеводневе паливо може відійти у минуле – німецькі вчені опанували плазму

БЕЗ КОМЕНТАРІВ