Українці платитимуть 8550 гривень за тисячу кубометрів блакитного палива

Кабінет міністрів вирішив підвищити ціни на газ для населення на 23,5% із 1 листопада 2018 року. Про це заявив прем’єр-міністр Володимир Гройсман на позачерговому засіданні Кабміну в п’ятницю, 19 жовтня, передає Українська правда.

Таким чином, з 1 листопада ціна на газ для населення складе 8550 гривень за тисячу кубометрів газу.

За словами Гройсмана, це було непросте рішення і багато присутніх на засіданні уряду не хотіли би на ньому бути присутніми, але є обставини, які слід враховувати.

«Ще з липня ми працювали над тим, щоб знайти компроміс щодо ціни на газ, але не все у моїх силах», – сказав прем’єр.

Він наголосив, що у держави є надзвичайно великі борги, які треба повертати, а зобов’язання щодо вирівнювання ціни на газ  було ще у 2008 році.

Гройсман додав, що мова йде про те, що якщо не буде вирішене питання щодо ціни на газ, може бути розірвана співпраця з Міжнародним валютним фондом, що призведе до дефолту в країні.

«Я розумію, що для кожної української родини це важко, але мушу зазначити, що спочатку планувалося збільшити на 60%, але в результаті важких перемовин ми домовились про компроміс», – сказав Гройсман.

Очільник уряду зазначив, що всі, хто потребуватиме підтримки держави у вигляді субсидій, отримають її.

Як повідомляв Інформаційний Акцент, раніше дію спеціальних зобов’язань для «Нафтогазу України» про пільги на продаж газу теплокомуненерго та облгазів продовжили до 27 жовтня.

Як відомо, Україна в рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом зобов’язалася відмовитися від PSO і перейти до ринкових цін, проте влітку і восени 2017 року відмовилася від їх виконання.

На сьогодні питання цін на газ для населення є одним із ключових для відновлення фінансування з боку МВФ.