Українців порадує зміна цін на пальне

Протягом цього тижня пальне в Україні здешевіло на 40-50 копійок. На думку експертів, ця тенденція найближчим часом збережеться. Це спрогнозував директор «Консалтингової групи А-95» Сергій Куюн у коментарі Фактам.

Нині в Україні середня вартість літра бензину А-95 складає 24,55 грн, скрапленого газу – 10,92 грн, а дизпалива – 22,30 грн.

Чому ціна на пальне дешевшає? За останній місяць вартість бареля нафти на світових біржах знизилась з 53 до 46 доларів. Це призводить до поступового здешевлення палива, що виробляється з цієї нафти.

Нині Україна імпортує європейське пальне вже за новими – нижчими цінами. Відповідно, ціни на заправках почали падати.

На думку Куюна, протягом найближчого тижня вартість літра пального на АЗС знизиться ще приблизно на 1 гривню.

Також фактором, що впливає на вартість пального, наразі є курс національної валюти. За словами директора спецпроектів НТЦ «Психея» Геннадія Рябцева, коли нафта подешевшає на 1 %, це дасть підстави для зниження вартості бензину на 10 копійок вже через два тижні.

Водночас час зміни курсу валюти до долара на 1 гривню призводить до зміни вартості палива на 60 копійок. Зараз в Україні спостерігається збіг обох факторів, – нафта дешевшає, а курс гривні зміцнюється. За словами експертів, це створює умови для подальшого зниження вартості пального на вітчизняних заправках.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ