Якщо тенденція до подорожчання євро триватиме, ціни на товари також зростатимуть

Багато товарів в Україну привозять з Європи. Ціни фіксують у євро, а валюта останнім часом значно подорожчала, що було не зовсім прогнозовано. Про це розповів Слову і Ділу експерт економічних програм Центру Разумкова Володимир Сіденко, аналізуючи заяву прем’єра Володимира Гройсмана, що різке зростання цін на товари обумовлене зростанням вартості імпортних товарів і сезонними коливаннями цін.

«Сезонні коливання, які спричинили би такий різкий підйом цін, наразі відсутні. Подорожчала євровалюта. Це призводить до того, що ціни також зростають. Це реально той чинник, який зараз впливає на підвищення цін. На зовнішніх ринках ситуація досить стабільна», – підкреслює Сіденко.

За його словами, інший чинник, що має вплив на ціни, – це очікування імпортерів: «Імпортери не впевнені в стабільності гривні, є певні прогнози, що нас чекає девальвація, хоча гривня була певний час стабільною. Такий курс не відображає номінальної стабільності, тому зростання цін усередині країни випереджає індекс цін за кордоном».

Згідно з прогнозом фахівця, якщо тенденція до подорожчання євро триватиме, ціни на товари також зростатимуть.

«Причина не в стані ринків. Подорожчання продуктів – це валютні ефекти. Є прогнози, що долар має трохи зрости, тому що сьогоднішнє співвідношення є дещо аномальним і невигідним Європі, яка має експорт, а це створює торговельні переваги США порівняно з Європою. Має відбутися корекція. Тоді ціни стабілізуються», – підсумував економіст.

Читайте: Олександр Мирний: Гривня, долар, курс, лохи

БЕЗ КОМЕНТАРІВ