Думки учених щодо залежності від цукру серйозно розходяться

Цукор спричиняє залежність і є таким же небезпечним наркотичним засобом, як кокаїн. Такого висновку дійшли вчені Інституту серця Сент-Люка (США) і некомерційної організації Lahey Health, пише The Guardian.

Як пояснили учені, ефект від вживання  сахарози схожий на вплив кокаїну. Він змінює настрій, стимулюючи відчуття насолоди, і провокує людину на пошук солодощів.

Фахівці посилаються на результати дослідження поведінки гризунів, які між наркотиком і цукром частіше вибирали останній. На думку науковців, цей вуглевод викликає сильнішу залежність, ніж алкалоїди.

Водночас інші учені стверджують, що цукор справді викликає проблеми зі здоров’ям, однак він не спричиняє звикання.

Зокрема, психіатр з Кембриджського університету Хішам Зяуддін зазначає, що автори статті невірно інтерпретували результати експериментів з мишами. За його словами, залежність проявляється у гризунів тільки в тому випадку, якщо вони можуть отримувати цукор лише протягом двох годин кожен день. Однак при вільному доступі до солодкого ознаки звикання не виникають.

Тим не менше, Роберт Люстіґ із Каліфорнійського університету частково підтримав висновки вчених Інституту серця. Він переконаний: цукор дійсно є наркотичною речовиною, однак його дія, на відміну від кокаїну, значно слабша.

Читайте: Хвороби і старіння: чим небезпечний цукор для організму