Тука закликав відселяти людей із Донбасу через страшенну загрозу радіації

На Донбасі відбувається підвищення рівня радіації у природних водах через затоплення шахт і підняття зараженої води, що призведе, за прогнозами НАН України, до поширення її не тільки на контрольовані території України, а й на територію Росії. Про це заявив заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука в ефірі 5 каналу.

«За результатами доповіді можу сказати, що Донбас уже приречений протягом максимум 10 років. Уже розпочались такі процеси, які локалізувати неможливо в принципі», – заявив Тука.

За його словами, крім підвищення рівня радіоактивності, на сьогодні вже є небезпечні відмінності і в рівнях мінералізації води Сіверського Донця, взятої в різних місцях.

«Загальна площа води, яка нині заражена, приблизно 15 тис. кв. км. Деякі цифри – різниця в мінералізації води Сіверського Донця, в тому місці де він попадає на територію України і в тому місці де він виходить з території України – відрізняються в 8 разів. Вже зараз. Це призведе до неможливості використання цієї води», – підкреслив посадовець.

Також він додав, що Кремль використовує цю воду, щоправда не в якості питної, а в якості технічної для сільськогосподарських потреб.

Згідно з інформацією ДСНС, так звані резервні джерела води на контрольованій території Донбасу вже є непридатними для використання.

«2016 року на території Луганської області, яку контролює Україна, фахівцями ДСНС було досліджено стан джерел так званих резервів питної води, 88% цих джерел вже визнані непридатними для використання у побуті», – зауважив заступник міністра.

Про цю катастрофу, стверджує він, мають знати міжнародні організації, адже проблема настільки серйозна, що мова вже йде про можливе відселення людей з цих регіонів.

«Треба створювати міжнародні дискусії з пошуку вирішення цієї проблеми. Можливо, Міністерство екології зараз переймається цією проблемою, проте це не рівень міністерства. Нині потрібно вже «волати на всю Європу» про можливі наслідки. З тих доповідей я зрозумів, що мова йде не про порятунок Донбасу. На цьому хрест. Мова іде про поступове звільнення цього регіону від людей, бо люди там існувати не зможуть», – підсумував Тука.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ