В РНБО наголосили, що український ОПК не постачав зброю та військові технології до Північної Кореї

Іноземні ЗМІ почали поширювати неправдиву інформацію щодо передачі «Південмашем» ракетних технологій до Північної Кореї. Про це повідомив секретар РНБО Олександр Турчинов у відповідь на публікацію американського видання The New York Times, передає прес-служба Ради безпеки та національної оборони.

За його словами, Україна заважди дотримується своїх міжнародних зобов’язань, тому підприємства українського оборонного та авіакосмічного комплексу не постачали зброю та військові технології до Північної Кореї.

На думку Турчинова, поява відповідних публікацій є кампанією російських спецслужб.

«Ця інформація не має під собою жодних підстав, є провокативною за змістом, та, скоріш за все, спровокована російськими спецслужбами для прикриття власних злочинів», – наголосив секретар РНБО.

Він зазначив, що Україна вважає владний режим Північної Кореї «тоталітарним, небезпечним та непередбачуваним, і підтримує всі санкції проти цієї країни».

«Так само, як і санкції проти Російської Федерації, режим якої дедалі більше стає схожим на північнокорейський», – сказав Турчинов, додавши, що з початку агресії РФ проти нашої країни у 2014 році «Україна повністю припинила постачання зброї, військової техніки та військових технологій до Росії».

«Україна не постачала ракетні двигуни та будь-які ракетні технології до Північної Кореї. Вважаємо, що ця антиукраїнська кампанія спровокована російськими спецслужбами для прикриття своєї участі в північнокорейських ядерних та ракетних програмах», – резюмував секретар РНБО України.

Як відомо, видання The New York Times опублікувало статтю авторства Майкла Еллемана з Міжнародного інституту стратегічних досліджень, в якій йдеться про те, що успіх запусків ракет Північною Кореєю став можливим завдяки закупівлям на чорному ринку двигунів – імовірно, з українського заводу.

Читайте:  Богдан Яременко: Стаття NYT про постачання Україною ракетних двигунів Північній Кореї не містить жодних доказів