Путін Ердоґан
Ердоґан направив лист Путіну, щоби поновити традиційні дружні відносини між Туреччиною та Росією

Москва й Анкара перебувають на порозі змін у відносинах – президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоґан надіслав президенту Росії Владіміру Путіну лист із вибаченнями за збитий торік на сирійсько-турецькому кордоні винищувач Су-24. Про це повідомляє Європейська правда.

«Ми перебуваємо на порозі значних змін у відносинах з Росією», – заявив міністр оборони Туреччини Фікрі Ішик.

За інформацією CNNTurk, прес-секретар Ердоґана також підтвердив, що турецький президент направив лист Путіну, у якому висловив глибоку скорботу з приводу збитого російського військового літака та співчуття родині загиблого пілота і попросив у них пробачення.

«Я хочу ще раз розділити біль з сім’ями загиблих пілотів і висловити їм свої співчуття; кажу їм – мені дуже шкода», – зацитував речник слова Ердоґана.

Він заявив, що президент Туреччини направив лист Путіну, щоби поновити традиційні дружні відносини між Туреччиною та Росією, для співпраці у врегулювання регіональних криз і спільної боротьби з тероризмом.

Водночас стало відомо, що 1 липня міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоґлу відвідає російське місто Сочі. Він приїде на засідання Організації Чорноморського економічного співробітництва.

Очікується, що на полях ОЧЕС турецький міністр проведе зустріч із російським колегою Сєрґєєм Лавровим.

Як відомо, 24 листопада 2015 року турецькі ВПС збили російський військовий літак СУ-24. Туреччина стверджувала, що літак порушив її повітряний простір в районі кордону з Сирією. Міноборони РФ заявило, що літак знаходився над сирійською територією.

Після  інциденту відносини Росії й Туреччини різко погіршилися. РФ запровадила щодо Туреччини обмеження, зокрема, заборонла ввезення низки продовольчих товарів і скасувала чартерні перевезення та безвізовий режим.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ