Обмеження застосовуються повністю і без винятків незалежно від власника, прапорів суден тощо

Туреччина закрила свої порти для торгових суден, що прибувають з анексованого Росією Криму. Про це на своїй сторінці в Facebook написала прес-секретар генпрокурора Лариса Сарган, оприлюдниввши лист палати судноплавства торгово-промислової палати Туреччини.

У документі зазначається, що ті судна, які прибувають із Криму, не будуть допущені до портів Туреччини. Крім того, запроваджується заборона на їхнє відплиття.

«Турецьким портам, морським агентам, операторам і судновласникам офіційно повідомляється про те, що «судна, які прибувають із регіону Криму та його портів, не пропускаються до нашої країни (Туреччини), а дозвіл на відплиття з портів цього регіону не надається», – написала вона.

Щоби не допустити прибуття до своїх портів торговельних суден, які побували в Криму, Туреччина запроваджує жорстку перевірку документації кораблів.

«Контроль забезпечується шляхом вимагання від суден документів про вихід з останнього порту, а також записів бортового журналу по вихід з останнього порту, для супроводу суб’єкта при повідомленні керівництвом портів про прибуття суден із чорноморських портів, а також проводиться контроль із використанням всіх доступних систем і відкритих ресурсів (AIS) для перевірки того факту, що кораблі прибули із зазначених портів», – йдеться в листі торгово-промислової палати Туреччини.

Gepostet von Лариса Сарган am Donnerstag, 12. Oktober 2017

Керівництво палати судноплавства торговельно-промислової палати Туреччини спрямувало всім суб’єктам морських перевезень та портового бізнесу відповідний лист за результатами візиту Генерального прокурора України Юрія Луценка до Анкари 6 жовтня 2017 року.

Також Сарган нагадала, що наприкінці вересня Генпрокурор Луценко в ході візиту до Анкари провів низку офіційних зустрічей, зокрема в міністерстві юстиції Туреччини, а також зустрівся із Головним прокурором Анкари.

Сторони обговорювали правову взаємодію і співпрацю щодо запобігання та припинення постійних порушень Росією норм міжнародного морського права, а також незаконні морські зв’язки із окупованим Кримом.