Якби не було газових контрактів 2009 року, то Україна ніколи б не перемогла в Стокгольмському арбітражі, вважає лідер «Батьківщини»

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко назвала «маніпуляціями» заяви чинної влади про те, що газові контракти 2009 року, підписані урядами України та Російської Федерації, були невигідними для країни. Про це повідомляє прес-служба «Батьківщини».

Тимошенко акцентувала на тому, що саме «газовий контракт» 2009 року дав можливість Україні боротися у Стокгольмському арбітражі проти «Газпрому» і отримати перемогу.

«Якби цей контракт був поганим, то ми б ніколи не перемогли б в Стокгольмському арбітражі», – наголосила вона.

«Україна виграла Стокгольмський арбітраж щодо контракту 2009 року проти Російської Федерації. Я щиро радію цьому і вважаю, що це перемога України», – уточнила лідерка «Батьківщини».

Як відомо, в 2009 році прем’єр-міністром України була Юлія Тимошенко. 22 січня того року вона уклала з Владіміром Путіним газові контракти на 10 років вперед.

Контракт зобов’язував «Нафтогаз» купувати щороку 52 мільярди кубів газу за формулою «take or pay». Формула передбачала, що українська компанія сплачує гроші за весь обсяг блакитного палива незалежно від того, чи бере вона 52 млрд. кубів або взагалі не постачає пальне з РФ.

31 травня 2017 року НАК «Нафтогаз України» отримав окреме рішення Стокгольмського трибуналу в провадженні проти «Газпрому» за контрактом на поставку блакитного палива.

1 червня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив про стягнення перших сум з ВАТ «Газпром» у рамках штрафів, накладених Антимонопольним комітетом. Щоправда, жодних цифр він не уточнив.

Чиновник також повідомив, що вже заарештовано майно «Газпрому», яке знаходиться на території України. Зокрема, йдеться про акції компанії, де вони є акціонерами. Київ домагатиметься арешту майна «Газпрому» в інших країнах для стягнення штрафу АМКУ.

БЕЗ КОМЕНТАРІВ