Навіть звичайний дощ може за хвилини перейти у сильну зливу із шквалом

Початок робочого літа в Україні супроводжуватиметься грозами, зливами і шквалами по всій країні – від західної до південно-східній її частині. Про це повідомила у Facebook синоптик Наталка Діденко.

«3-го червня грозові дощі охоплять західну частину України (на Волині та Рівненщині суттєві опади – навряд), пройдуть на Вінниччині, на Одещині, районах Кропивницького, на південній Київщині, дійдуть до Черкащини», – повідомила Діденко.

В понеділок увечері, за її словами, локальні грозові дощі можуть поширитися всією південною частиною і більшою частиною північної Україні.

«Ситуація складна, тому навіть звичайний дощ може за хвилини перейти у сильну зливу із шквалом. Зараз пора різноманітних заходів на відкритому повітрі. Дуже уважно стежте за прогнозами погоди, за можливості не робіть навіси над сценами чи над «партерами». Краще вже приготувати інший захист для апаратури, краще людям намокнути, ніж травмуватися», – попередила синоптик.

Діденко також уточнила, що температура повітря у понеділок – без особливих змін, +25…+30 градусів, на півдні та сході – до +33 градусів.

У Києві 3 червня буде сухо і дуже тепло, температура повітря підніметься +27…+29 градусів.

«Прогноз потребує уточнення, бо нестійка зона із зливами перебуватиме на півдні Київської області, може й гойднути грозою до столиці», – підкреслила Діденко.

Початок робочого літа в Україні знову – із грозами, зливами та шквалами.3-го червня грозові дощі охоплять західну…

Gepostet von Наталка Діденко am Sonntag, 2. Juni 2019

У ДСНС також інформують, що 3 червня у деяких областях України очікується різке погіршення погодних умов. Місцями в Україні прогнозуються грози, град та шквали.

«За даними Укргідрометцентру, 3 червня у південних і східних областях, вдень в Україні, крім північних, Волинської та Рівненської областей, місцями грози, вдень в окремих районах півдня і сходу країни град та шквали 15-20 м/с», – йдеться в повідомленні.

Крім того, 3 червня в більшості північних, центральних, південних, Донецькій та Харківській областях переважатиме надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека.

«Київська область: 3-5 червня по області переважатиме надзвичайна (5 класу) пожежна небезпека. По Києву 3 червня висока (4 класу) пожежна небезпека», – зазначили в ДСНС.